header banner
Default

OKEx: Yaklaşan Borsalar


Coinkolik.com okuyucuları içiz hazırlanan yanı başımızdaki borsalar yazı dizisinde yeni durağımız OKEx. Eğer hala okumadıysanız “Paribu Nedir” ,“BtcTurk Nedir”, “Binance Nedir” yazılarına mutlaka bir göz atın.

OKEx Nedir?  

VIDEO: OKX Nedir? Geleceğin Borsası! @OKXExchange
Kripto Ofis

Global çapta kripto varlık alım satım platformu olup, ilk olarak 2014 yılında Çin’de kurulan OKEx, 2017 den sonra meşhur furyaya ayak uydurmuş ve Malta merkezli olarak hizmet vermeye başlamıştır. Eğer yasaklı olmayan ülkelerden birinde yaşıyor (1 Aralarında Türkiye’nin de olduğu 113 den fazla ülke) ve platforma üye olabiliyorsanız, Simplex ve Koinal ile güvenilir ortaklıklar kuran OKEx kripto borsasında visa ve master karlarınız ile de işlem yapmanız mümkün.

Listelenen Altcoin’ler Hangileri?

VIDEO: 1 Milyon TL Ödül | SIFIRDAN OKX KULLANIM REHBERİ
Para Mühendisi

Listelediği altcoin’ler bakımından 100 den fazla çeşit barındıran OKEx kripto varlık borsası, bu alanda oldukça zengin. Kullanıcılarına Spot, Margin, Futures ve swap işlem yapma çeşitliliği sunan OKex kripto borsasına birkaç dakikada hızlıca üye olabiliyorsunuz. Arayüzleri oldukça kullanışlı olan OKEx ‘de avantaj olarak öne sürdükleri şu üç madde ise dikkat çekiyor.

 • Farklı para birimlerini ve farklı ödeme yöntemlerini kabul ediyor olması.
 • En hızlı ve en iyi kanallardan fiyat karşılaştırmaları sunmaları.
 • Güvenilir güvenlik ilkesi ile kullanıcılarına en iyi güvenlik hizmetini sunması.

OKEx in web sitesini ziyaret ettiğinizde “çizelgeler”e tıklayarak bütün kripto varlıkların listelendiği ana sayfaya ulaşabilirsiniz. Buradan her kripto varlığa ait detaylı faaliyet sekmeleri sunan OKEx de, örnek olarak BTC/USDT’yi baz alıp “tam ekran ticaret”e tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda detaylı olarak birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Eğer BTC/USDT baz alınarak, çizelgeler/klasik ticarete tıklarsanız ise karşınıza şu ekran çıkıyor.

Resim2

Özetlemek gerekirse, kullanıcılarına aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir ortam hazırlamaya çalışmış olan OKEx kripto varlık alım satım platformu, bitcoin ve altcoin’lere meraklı kitlesine marketindeki farklılıkları gayet net hissettiriyor.

OKEx Komisyon Oranları

VIDEO: ÇOK KOLAY BİTCOİN AL ! | OKX EĞİTİM 2023
Doğukan Doğan

Kendi sitesinde paylaştığı verilere göre OKEx, kullanıcıları için aşağıdaki komisyon oranlarını belirlemiş. Borsanın kendi kripto parası olan OKB’yi (Binance in BNB’si gibi düşünebilirsiniz.) barındırma ve barındırmama durumuna göre ise, komisyon oranları değişkenlik göstermekte. Gerekli adımları atıp VIP kullanıcı olmanız durumunda da değişen durum borsada kullanıcılarının bilgisine sunulmuş.

Resim3

C2C işlem yapabilme özelliği de sunan OKEx, kullanıcılarına birden çok katmanlı güvenlik seviyeleri, soğuk cüzdanları, 7/24 aktif destek merkezi ile kendilerini rahat hissedecekleri bir ortam sunuyor. OKEx kripto borsasının içinde bulabileceğiniz kripto varlıklar ile ilgili bilgilendirici makaleler, Blockchain teknolojisini anlatmaları, yeni başlayanlar için oldukça yardımcı birçok detaydan bazıları. Kimilerine göre karışık bir site gibi görünse de, OKEx karar verip kullanıcısı olursanız sizi pişman etmeyecek düzeyde.

Olmazsa olmaz durumdaki mobil uygulamalar desteği ile, hemen hemen her borsada var olan arkadaşlarınızı davet etme ödülleri de OKEx’de gözden kaçmamış. Blockchain projelerine destek olan bir yatırım platformu da bulunan OKEx, adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

OKEx Hakkında Bilinmesi Gerekenler

VIDEO: OKX Borsası Para Yatırma ve Çekme Transfer İşlemleri Nasıl Yapılır ?
Tekno Crypto

OKEx, TL ile ödemeleri kabul ediyor mu?

VIDEO: OKX Borsasına Nasıl TL Türk Lirası Yatırılır
Mr Crypto ile Gez Kazan

OKEx, şu anda TL ile ödemeleri kabul etmiyor. Ama TL ile ödemeleri kabul ettikleri zaman sizi haberdar edeceğiz.

OKEx’de işlem yaparken hangi para birimlerini kullanmam en iyi seçeceği verir?

VIDEO: OKEX BORSASINA NASIL PARA GÖNDERİLİR? EN UCUZ VE EN GÜVENLİ YÖNTEM!
Nasıl Oluyor?

OKEx ile işlem yapacaksanız ABD Doları’nı (USD) kullanmanız sizin için en iyi sonucu verir. 

Kripto paralarıma nasıl erişebilirim?

VIDEO: OKEX BORSASI VADELİ İŞLEMLER NASIL KULLANILIR? OKX KALDIRAÇ-LONG-SHORT
Nasıl Oluyor?

Web için:

VIDEO: Neden OKX Borsasını Kullanıyoruz ? #shorts #okx #bitcoin
Coin Muhendisi
 • Varlıklarıma tıklayın, size sahip olduğunuz kripto paraları gösterecektir.
 • Genel bakışa size kripto paraların değerini gösterecektir
 • Fonlama hesabı size yatırdığınız miktarı gösterecektir
 • Trade hesabında ise alım satım için ne kadar ayırdığınızı gösterecek.

Mobil Uygulamalar İçin:

VIDEO: 2024'TE SERVET KAZANDIRACAK: 2 HİSSE 5 COİN 2 EMTİA !!
Tuna KAYA
 • Sağ taraftaki varlıklarıma tıklayın, size elinizdeki kripto paraları gösterecek.
 • Fonlama hesabı yatırdığınız miktarı
 • Trading hesabı ise alım satım işlemleri için ayırdığınız miktarı
 • Diğerleri ise finansman miktarınızı gösterir.

OKEx’in Sağladığı Hizmetler Nelerdir?

VIDEO: Altın Alacaklar Büyük Dikkat ! Fiziki Altına İki kere Dikkat, Dolar Yorumları
EKONOMİBİZ

OKEx Earn

VIDEO: Arkalarına Büyük Rüzgar Alarak Kat Kat Yükselecek Geleceğin Dev Sektörünü Tanıyalım, Borsa Yorumları
EKONOMİBİZ

OKEx Earn, sizlerin ellerinizdeki kripto parayı senelik faize vererek büyümesini sağlayan bir araçtır. Earn uygulamasını kullanmak için borsada hesabınız olmalı ve sizin belli bir miktarda kripto paranız olması lazım. Ardından hangi kripto parayı ve miktarını seçin. Ondan sonra farklı uygulamalar aracılığıyla farklı oranlarda faiz kazanırsınız. Şu an C2C krediler, birikimler, SushiSwap ve Compound üzerinden işlemlere izin veriyor.

C2C Krediler

VIDEO: Bu Küçük Altcoinler 2024’te Onlarca X Yapacak
Emir Şahin

Bankalar sizlere kredi vermekte sıkıntı çektirebilir. Ama OKEx gibi kripto para borsaları, insanların borç alıp verme işlemlerini daha da kolaylaştırırlar. Burada ise ne kadar borç alıp vermek istediğinizi ve hangi kripto parada işlem yapacağınızı seçmeniz gerekir. Borç alıp verme işlemleri 3-180 gün arasındadır ve faiz oranları ise yüzde 3.65-15.33 arasında değişkenlik gösterir. Son olarak, borç alacakken teminat gösterip borcun son ödeme tarihinde borçlarınızı ödemeniz gerekir. Eğer borç veren tarafındaysanız, borçlunun size borcunu ödeyememe durumunda verdiği teminatı borsayla beraber ele geçirebilirsiniz.

Jumpstart

VIDEO: BİTCOİN LUNC ACİL ETF HABERİ🚨ONAY GELİYOR NELER OLACAK ! #luna #lunc #dokwon #btc #sec #etf #btcetf
Celest

Birçok kripto para borsası, ICO’lar ve diğer arzlar için bir bölüm oluştururlar. OKEx Jumpstart’ın mantığı ise ilk halka arza benzeyebilir. Bu bölümde borsada listelenmiş yeni projelerin tanıtımı ve ilk alımları yapılır. Ardından ise yatırımcılar daha yüksek fiyatlara satışını gerçekleştirir. OKEx’in Jumpstart gibi platformları sayesinde çok ciddi kar elde edebilirsiniz.

Madencilik Havuzu

VIDEO: Hükümetin Sert Yükseltebileceği Hisseyi Yakından İnceleyelim, Borsa Yorumları, Dolar
EKONOMİBİZ

Kripto para madenciliği, iş ispatı (PoW) algoritması uygulandığı için çıkarılması daha da zor hale gelir. Borsalar ise kullanıcıları için madencilik işlemleri sağlayabilirler. Bu sayede kullanıcılar, her ay belli miktarda kripto parayı bu işleme yatırarak karşılığında kripto para elde etmelerini sağlar. Ama borsa karşılığında belli bir miktar ücreti maliyetlerini karşılayıp karını ekleyerek sizden alır. Bu yüzden çıkarılan kripto paraların tamamı sizin elinize geçmez.

OKEx Cüzdan

VIDEO: 2024 Yılına DAMGA Vuracak Coinler!
Crypto Kemal

Birçok kripto para borsası, kripto paralarınızı tutmanız için online cüzdan hizmeti verirler. Bu cüzdanlar ise hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza yükleme şansı verebilirler. Bu sayede kripto paralarınız borsa hesabınızda kalmaz ve istediğiniz gibi ağda stake ettirebilirsiniz.

OKB Token

VIDEO: 66 kat yapacak yeni kripto para halka arzı ai coin binance launchpad launchpool
Para Biyolojisi

OKEx’in kendi token’ı olan OKB, Jumpstart projeleri, ağla etkileşim, işlem ücretlerindeki düşüş ve pasif gelir olarak kullanılabilir. Eğer borsa işlemlerinizde ciddi maliyet düşüşü isterseniz OKB token’ları sizin için son derece kullanışlı olacaktır. Hatta Jumpstart projelerine kaynak sağlamak için başka kripto paralar kullanamamanız durumunda son derece kullanışlı olacaktır.

OKEx Cloud

VIDEO: BORSA, KRİPTO PARA HARAM MI?/ DR. ZAKİR NAİK TÜRKÇE ALTYAZI
İsmet Ağbulut

OKEx Cloud, OKEx’in kendi kripto para borsanızı hızlı ve güvenli bir şekilde oluşturmanıza izin veren bir platformdur. Bu sayede OKEx’in sağladığı tüm özelliklerin tamamından faydalanabilirsiniz.

OKEx Chain

VIDEO: Bitcoin Haram Mı? | Mehmet Yıldız
Hayalhanem

OKEx Chain, OKEx borsasınız sunduğu merkezsiz alım satım ekosistemidir. Bu sayede uygulamalar inşa edebilir, cüzdana sahip olabilir ve tüm ağla etkileşimde bulunabilirsiniz.

OKEx Yorumları

VIDEO: En İyi Kripto Para Borsası Hangisi? - 5 Kripto Borsası
Emir Şahin

OKEx ne kadar dünya genelinde bilinse de, birçok borsayla karşılaştırıldığı zaman itibari para işlemlerinde sıklık çekiyor. Özellikle itibari para konusunda çok az seçenek tanıyan borsa, sağladığı hizmetlerle ne kadar da bu durumu telafi etse de, çoğunlukla birçok kullanıcı Binance ve Coinmarketcap gibi borsalarda işlem yapmayı tercih etti. Eğer OKEx daha fazla itibari parayı ödeme seçeceği olarak eklerse Binance gibi borsalara rakip olabilir.

Sources


Article information

Author: Luis Lambert

Last Updated: 1704596762

Views: 1473

Rating: 4.2 / 5 (69 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Luis Lambert

Birthday: 1922-03-13

Address: 27842 Webb Trail, West Joshua, IN 74237

Phone: +3616701110442601

Job: Physiotherapist

Hobby: Motorcycling, Cooking, Gardening, Telescope Building, Bowling, Graphic Design, Wine Tasting

Introduction: My name is Luis Lambert, I am a valuable, brilliant, irreplaceable, unreserved, Open, unswerving, Determined person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.